Większość z nas nawet jeśli nie ma na twarzy widocznych niedoskonałości bardzo lubi nakładać podkład. Sprawia on, że cera wygląda pięknie, zdrowo i ma równy koloryt. Nieodpowiednio nałożony podkład może jednak sprawić, że efekt będzie przeciwny do zamierzonego. Nasza twarz może zamienić się w groteskową maskę, która będzie wyglądała bardzo nieestetycznie i zniszczy urok nawet najbardziej stylowego makijażu. Istnieje jednak kilka prostych trików, dzięki którym podkład będzie idealnie prezentował się na naszej skórze.
Przed nałożeniem podkładu
Zanim nałożymy podkład, warto wykonać kilka czynności, które pomogą nam w późniejszej aplikacji. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie twarzy. Warto użyć w tym celu nie tylko wody, ale też pianki lub żelu. Jeszcze lepszy efekt da wykonanie peelingu, ale oczywiście tego kroku nie można powtarzać przed każdym nałożeniem makijażu.
Gdy nasza twarz jest oczyszczona, należy nałożyć na nią krem nawilżający. Odpowiednie nawilżenie skóry sprawi, że podkład nie będzie zbijał się w grudki, pozwala też uniknąć suchych skórek, na których będzie zbierał się kosmetyk. Warto jednak uważać, by nie nałożyć zbyt grubej warstwy kremu – sprawi to, że podkład szybko spłynie, a cera stanie się błyszcząca.
Nakładanie podkładu
Kiedy krem się wchłonie, możemy przystąpić do nakładania podkładu. Jest kilka technik, które pozwolą rozprowadzić go równomiernie. Do aplikacji tego kosmetyku możemy użyć gąbeczki, płaskiego pędzelka lub po prostu nałożyć go palcami.
Nakładanie podkładu palcami
Nakładanie podkładu palcami to z pewnością najpopularniejsza metoda. Jest ona najprostsza, gdyż nie wymaga posiadania odpowiednich akcesoriów. Ma ona tę niewątpliwą zaletę, że pod wpływem ciepła opuszek palców podkład się nagrzewa, a to sprawia, że łatwiej go rozprowadzić. Aplikację przeważnie rozpoczyna się od czoła, a potem kieruje ku dołowi. Warto najpierw nałożyć podkład na środek twarzy, a następnie przesuwać się do zewnątrz. Jeśli starannie będziemy rozcierać podkład, pozwoli to na uniknięcie efektu maski. Szczególną uwagę trzeba przywiązać do okolicy ust, nozdrzy i kącików oczu. To trudno dostępne miejsca, które łatwo pominąć przy nakładaniu podkładu.
Nakładanie z pomocą gąbeczki
Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów gąbeczek do nakładania podkładu. Można zdecydować się na okrągłą, trójkątną, w kształcie jajka lub kropli. Są one zrobione w taki sposób, że pozwalają na dotarcie nawet trudno dostępnych miejsc. Jeśli zdecydujemy się na ten sposób aplikacji, najlepiej najpierw zmoczyć gąbeczkę i dokładnie ją wycisnąć. Następnie należy nałożyć podkład na gąbeczkę i delikatnie go aplikować, przyciskając gąbeczkę do twarzy. Da to piękny i naturalny efekt. By nie wetrzeć podkładu we włosy, należy nie docierać gąbeczką z podkładem do samej linii włosów, lecz zatrzymać się kilka milimetrów przed nią. Potem podkład w tych miejscach warto rozetrzeć czystą gąbeczką.
Nakładanie podkładu pędzlem
Jeśli decydujemy się na nakładanie podkładu pędzlem, powinnyśmy wyciskać go na dłoń, a dopiero stamtąd przenosić na pędzel. Podkład można nakładać, rozsmarowując go łukami pędzla lub robiąc pędzlem małe kółeczka tuż obok siebie. Także w tym przypadku obowiązuje zasada, że podkład nakładamy od środka twarzy do jej zewnętrznych krawędzi.
Każdy ze sposobów aplikacji podkładu ma swoje zalety. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji. Warto spróbować różnych metod i zobaczyć, która okaże się dla nas najłatwiejsza i da najlepszy efekt na naszej twarzy.
0 komentarzy