Suche skórki na twarzy – czy można się ich pozbyć?

utworzone przez | lut 20, 2018 | Codzienna pielęgnacja

Suche skórki, szczególnie zimą, to zmora wielu kobiet. Choć najczęściej zauważyć je możemy u posiadaczek skóry suchej, to o tej porze roku nawet te z nas, które są posiadaczkami cery tłustej, mogą znaleźć na twarzy przesuszoną skórę. Jak poradzić sobie z tym problemem? Jakie kosmetyki mogą okazać się pomocne?

 

Przyczyny powstawania suchych skórek

Suche skórki to przede wszystkim efekt złej pielęgnacji skóry i niekorzystnych warunków zewnętrznych, na jakie codziennie narażona jest nasza skóra. Właśnie zimą jest o to szczególnie łatwo, bo suche powietrze i ogrzewanie nie pozostają bez wpływu na kondycję cery.

Poza tym częstą przyczyną pojawiania się suchych skórek jest także niedostateczna ilość wypijanej codziennie wody – powinnyśmy pić co najmniej 2 litry wody każdego dnia, także zimą, oraz zbyt mała ilość kwasów omega 3 i omega 6 dostarczanych w diecie. Oprócz tego ogromny wpływ na wygląd skóry na twarzy ma także oczywiście wspomniana już wcześniej właściwa pielęgnacja.

 

Holika Holika Maseczka z Kwasem Hialuronowym Skin Rescue Hyaluronic Mask Sheet /
13,50 zł

 

Regularny peeling

Tak, peeling to największy sojusznik w walce z suchymi skórkami. Nie tylko pomaga on usunąć przesuszony i szorstki naskórek, ale także doskonale wygładza skórę i przygotowuje ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, sięgnij po delikatny peeling enzymatyczny, który nie zawiera drobinek ścierających, nie powinien więc dodatkowo podrażniać delikatnej skóry.

 

Dermacol Krem do Rewitalizacji Cery Suchej i Bardzo Suchej / 19,90 zł

 

Nawilżanie to podstawa

W przypadku suchych skórek, oprócz regularnych peelingów podstawą jest także nawilżanie. Warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić bogatszy i bardziej odżywczy krem, a dodatkowo serum na bazie olejku lub po prostu olejek, a raz na jakiś czas także nawilżające maseczki.

Krem stosujmy rano i wieczorem, serum lub olejek spokojnie możemy stosować raz na dwa dni na noc. Pamiętajmy jednak, by zawsze nakładać je przed kremem. Maseczkę nawilżającą w zupełności wystarczy nałożyć dwa razy w tygodniu – najlepiej w dniu, w którym stosowany był także peeling. Pozwoli to na lepsze wchłonięcie substancji odżywczych przez skórę.

 

Dermacol Delikatny Krem Oczyszczający Hyaluron Wash Cream /
16,50 zł

 

Odpowiedni demakijaż

Przyczyną suchych skórek bywa także niewłaściwy demakijaż lub twarda woda. W przypadku tego pierwszego zrezygnuj z mocno wysuszających i ściągających żeli do mycia twarzy na rzecz olejków i płynów micelarnych. Jeżeli natomiast powodem jest twarda woda, zamień ją na wodę mineralną, postaw na dzbanek filtrujący wodę, lub zainwestuj w specjalny filtr.

 

Dermacol BB Magic Beauty Cream 8in1 Fair /
21,99 zł

 

Technika makijażu

Suche skórki zazwyczaj zauważamy dopiero podczas makijażu. Niestety nie możemy przykryć ich, nakładając kolejne warstwy korektora i fluidu, możemy jednak zadbać o to, by były jak najmniej widoczne.

Zamiast pędzlem wklepujmy więc podkład lekko wilgotną gąbeczką, zrezygnujmy też z ciężkich, matujących kosmetyków, które nie tylko podkreślą suche skórki, ale także mogą dodatkowo przesuszyć cerę. Zamieńmy je na lekki krem BB lub podkład o formule nawilżającej. Warto także zrezygnować z mocno matującego pudru lub w miarę możliwości stosować go jak najmniej.

 

Jeżeli szukacie kosmetyków do makijażu w atrakcyjnych cenach lub tanich odpowiedników oryginalnych perfum, serdecznie zapraszamy do naszej perfumerii internetowej Neness.pl!

0 komentarzy

Jak dbać o skórę narażoną na działanie smogu?

Choć zima dobiegła już końca i wydawać by się mogło, że problem smogu zniknął na parę miesięcy, to niestety wciąż jesteśmy narażeni na negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza na naszą skórę....

Sztuczne rzęsy czy naturalne?

Piękne firanki z rzęs potrafią dodać nam wiele uroku i stanowią spektakularną oprawę oka. W pogoni za nimi stosujemy różne metody - przyklejamy sztuczne rzęsy na pasku, przedłużamy i zagęszczamy...

Serum, ampułka, esencja, booster – czym się różnią?

Jeszcze nie tak dawno temu do pielęgnacji cery wystarczał nam krem na dzień i na noc. Wraz ze wzrostem popularności azjatyckich kosmetyków na sklepowych półkach i w drogeriach internetowych zaczęły...

Składniki kosmetyków – które są najcenniejsze?

Cena kosmetyku zależy od wielu aspektów. Oczywiście ma na nią wpływ promocja – produkty, które są reklamowane przez celebrytów osiągają znacznie wyższe ceny, ale zależy też na przykład od liczby...

Rodzaje gąbek do kąpieli

Gąbka do kąpieli to produkt, który nie tylko pomaga w oczyszczaniu ciała, ale ma też wiele innych zastosowań. Zapewnia delikatny masaż, który usprawnia krążenie krwi i tym samym sprawia, że skóra...