Bardzo często w naszych artykułach piszemy o tym, że warto regularnie stosować peeling twarzy i ciała. Dzięki niemu substancje odżywcze zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają, a nasza skóra staje się gładsza i po prostu lepiej wygląda. Jednak do tej pory nie wspominaliśmy jeszcze o peelingu skóry głowy. Czy warto go robić? I jakich kosmetyków do niego używać?
Peeling skóry głowy – dlaczego warto?
Podobnie jak peeling stosowany do ciała, również peeling głowy ma przede wszystkim za zadanie usunąć martwy naskórek i pomóc oczyścić skórę.
Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się kurzu, łoju, martwych komórek i resztek kosmetyków, które codziennie zbierają się na głowie. Wszystko to powoduje, że włosy stają się matowe, pozbawione objętości, szybciej się przetłuszczają.
Regularny peeling sprawia, że substancje odżywcze zawarte w szamponach i innych kosmetykach do włosów mają szansę lepiej się wchłonąć, a nasze włosy stają się mocniejsze, zdrowsze, błyszczące, a nawet szybciej rosną!
Bardzo dobrze sprawdza się także u osób, które borykają się z problemem nawracającego łupieżu. Istnieje duża szansa, że właśnie regularny peeling skóry głowy pomoże wam rozprawić się z tym problemem.
Niestety peeling skóry głowy nadal jest mało popularnym i rzadko stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym, a szkoda, bo w bardzo łatwy i skuteczny sposób możemy stosować go w domowym zaciszu.
Czym wykonać peeling?
Do peelingu skóry głowy nie potrzebujemy drogich i trudno dostępnych kosmetyków. Do jego wykonania wystarczy kilka składników, które bez problemu znajdziemy w kuchni i łazience. Najprostszym sposobem jest sięgnięcie po cukier biały lub trzcinowy – ten drugi ma więcej składników odżywczych.
Oprócz cukru bardzo dobrze sprawdzi się także sól morska czy mielona kawa, która jest szczególnie polecana dla brunetek (może bowiem przyciemniać włosy).
Sięgnąć możemy także po sodę oczyszczoną lub naturalne glinki. Produkty te możemy wymieszać z szamponem, olejem kokosowym, miodem, a nawet żelem aloesowym, szczególnie jeśli nasza skóra potrzebuje dodatkowo także nawilżenia.
Oczywiście możemy kupić specjalnie kosmetyki stworzone specjalnie do przeprowadzenia takiego zabiegu. Pamiętajmy jednak, by do skóry głowy nie używać tego samego peelingu, którego używamy do ciała, bo może on niepotrzebnie podrażnić delikatną skórę głowy.
Jak przeprowadzić peeling skóry głowy?
Cały zabieg najlepiej przeprowadzać pod prysznicem. Pierwszym krokiem powinno być umycie włosów szamponem. Następnie wybrany przez nas produkt ścierający mieszamy w dłoni z odrobiną na przykład szamponu i wmasowujemy go dokładnie, ale delikatnie w skórę głowy. Cały masaż powinien trwać około 3 minuty. Wykonujemy go opuszkami palców i kolistymi ruchami.
Gdy nasza skóra jest już dokładnie oczyszczona, spłukujemy dokładnie produkt, a na włosy nakładamy odżywkę lub maskę.
Peeling warto stosować raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, jeśli skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa.
0 komentarzy