Posiadaczki skóry wrażliwej doskonale wiedzą, jak trudno jest znaleźć zabieg kosmetyczny, który poprawiłby kondycję cery, ale nie spowodował podrażnień i pieczenia. Zdają sobie jednak z tego sprawę również specjaliści, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom klientek z wyjątkowo wymagającą cerą i nieustannie opracowują nowe sposoby pielęgnacji tego typu skóry. Jednym z bardzo spektakularnych efektów ich pracy jest zabieg oksybrazji zwany inaczej peelingiem tlenowo-wodnym.
Oksybrazja w pigułce
Cel oksybrazji jest bardzo podobny do celu mikrodermabrazji – ma ona ogólne poprawiać wygląd skóry. Zabieg ten likwiduje drobne stany zapalne i pomaga pozbyć się zaskórników, usuwa drobne zmarszczki, reguluje wydzielanie łoju i dotlenia oraz nawilża cerę. Jest zbawieniem dla wszystkich osób, które mają bardzo wrażliwą skórę, bo jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezdotykowym i nie powoduje negatywnych reakcji cery. Nie oznacza to jednak, że oksybrazja sprawdza się tylko przy tego typu problemach ze skórą! Bardzo dobrze wpływa ona na każdy rodzaj cery. Szczególnie polecana jest w przypadku skóry trądzikowej, bo to schorzenie powodują bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem wtłaczanego w skórę tlenu.
Oksybrazja należy do zabiegów, które zwykło się nazywać bankietowymi. Oznacza to, że nie powoduje żadnych efektów ubocznych i natychmiast poprawia wygląd cery, przez co spokojnie można robić ją nawet kilka godzin przed imprezą czy ważnym spotkaniem.
Na czym polega oksybrazja?
Zabieg ten jest bardzo prosty i jeśli wykonuje go profesjonalista, nie trwa dłużej niż pół godziny. Osoba, która się na niego decyduje, dostaje okulary ochronne lub płatki kosmetyczne na oczy. Następnie kosmetyczka wtłacza w jej skórę tlen pod dużym ciśnieniem, co może wydawać się to nieco niepokojące, jednak tak naprawdę nie powoduje żadnego dyskomfortu. Przez większość klientów jest wręcz uznawane za przyjemne i relaksujące.
Tlen wtłaczany jest w cerę bezdotykowo – z pewnej odległości od twarzy – za pomocą urządzenia, które z wyglądu przypomina nieco długopis. Razem z tlenem rozpylane są także drobinki soli fizjologicznej, co daje efekt, jakby na twarzy osadzała się lekko słona morska bryza. Koszt takiego zabiegu wynosi przeważnie od 100 do 300 zł, w zależności od wybranego gabinetu kosmetycznego.
Przeciwwskazania
Jak wspominaliśmy, oksybrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem odpowiednim dla każdego typu skóry. Śmiało mogą wykonywać ją w razie potrzeby nawet kobiety w ciąży. Nie jest jednak wskazana w przypadku osób przeziębionych czy cierpiących na zapalenie zatok – mogłaby ona pogorszyć ich stan. Oksybrazji nie wykonuje się także, gdy klient ma chorobę zakaźną skóry lub bardzo ostre ropne stany zapalne.
0 komentarzy