Lakiery hybrydowe, gdy tylko pojawiły się na rynku, szturmem zdobyły serca kobiet i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Cenimy sobie przede wszystkim trwałość tego manicuru – potrafi trzymać się nawet kilka tygodni – ale też piękny połysk i prostotę jego wykonania. Na jego rozpowszechnienie ma też wpływ fakt, że coraz tańsze robią się lampy do suszenia lakieru, dzięki czemu szybko i wygodnie możemy wykonywać go w domu. Problem pojawia się jednak często przy próbach zdejmowania hybryd. Wiele z nas nieświadomie je zdrapuje, niszcząc tym samym delikatną płytkę paznokcia, lub zdejmuje je w nieodpowiedni sposób, który powoduje mocne wysuszenie skóry na opuszkach palców. Jak zrobić to poprawnie i cieszyć się zdrowymi i pięknymi paznokciami?
Krok 1: Pozbywamy się topu
Większość z nas o tym zapomina, ale pierwszym krokiem przy usuwaniu manicuru powinno być wzięcie do ręki pilniczka i spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru. Pozwala to na pozbycie się zabezpieczającego topu i tym samym ułatwia zdjęcie hybryd. Paznokieć należy piłować tak długo, aż lakier zrobi się matowy. Najlepiej zrobić to pilnikiem o gradacji 180.
Krok 2: Zdejmujemy hybrydy za pomocą acetonu lub płynu z lanoliną
Hybrydy można zdejmować za pomocą acetonu lub specjalnego płynu z lanoliną. Wybranym preparatem należy nasączyć wacik kosmetyczny i ułożyć go na paznokciu. Następnym krokiem powinno być owinięcie palca razem z wacikiem folią aluminiową. Najlepiej pozostawić ją na paznokciach 10 minut, by środek miał szansę odpowiednio rozpuścić lakier hybrydowy. Kawałki folii możemy przygotować, zanim zaczniemy nakładać waciki na paznokcie, w ten sposób zawijanie palców przebiegnie dużo sprawniej.
Jeśli nie chcemy samodzielnie przygotowywać akcesoriów do zdejmowania hybryd, możemy skorzystać z oferowanych przez firmy sprzedające lakiery folii z przyklejonymi wacikami. Taki produkt wystarczy nasączyć acetonem lub płynem z lanoliną, a następnie nałożyć na paznokcie.
Ważne jest natomiast, by nie próbować usuwać manicuru, zanurzając całe opuszki palców w acetonie. Zdejmując hybrydy w ten sposób, niepotrzebnie wysuszamy skórę i zużywamy dużo więcej preparatu.
Krok 3: Używamy kopytka
Po odwinięciu folii powinnyśmy zobaczyć pomarszczoną, zrolowaną hybrydę, którą następnie musimy usunąć z paznokcia. Najlepiej użyć do tego drewnianego lub metalowego kopytka, którym możemy delikatnie podważać lakier. Ważne jest, by robić to ostrożnie i precyzyjnie, by nie uszkodzić wrażliwej płytki. Hybryda poddana działaniu acetonu lub płynu z lanoliną powinna łatwo się kruszyć i bez problemu odchodzić od paznokcia.
Krok 4: Nawilżamy
Po zdjęciu hybryd warto zapewnić paznokciom i skórkom przy nich odrobinę nawilżenia. Możemy posmarować je ulubionym olejkiem lub oliwą z oliwek i pozostawić do wchłonięcia. Jeśli czujemy, że nasze dłonie są zbyt tłuste, możemy też zatrzeć resztki kosmetyku, a następnie posmarować dłonie kremem nawilżającym.
0 komentarzy