Do niedawna botoks był najskuteczniejszą z dostępnych na rynku metod walki ze zmarszczkami, jednak specjaliści od medycyny estetycznej nieustannie tworzą nowe alternatywy dla tego zabiegu, które dają jeszcze lepsze, bardziej naturalne efekty. Jednym z ich największych ostatnich osiągnięć jest frotox, który już powoli staje się hitem na światową skalę.
Terapia zimnem
Frotox to prosty, nieinwazyjny zabieg, który pozwala usunąć zmarszczki, uelastycznić skórę i ładnie ją wygładzić. Najprościej można powiedzieć, że jest to forma krioterapii: w przypadku frotoxu za pomocą wysoko sprężonego podtlenku azotu skóra schładzana jest aż do 7 stopni Celsjusza. Takie działanie powoduje, że nerwy, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, wchodzą w stan podobny do hibernacji, dzięki czemu rozluźniają się mięśnie, a twarz staje się gładsza. Zabieg ten trwa około 10-15 minut, a jego efekty mogą utrzymywać się nawet przez 3 miesiące. Później zaś można go bez problemu powtórzyć.
Jak przebiega zabieg?
Frotox poprzedza zwykle oczyszczanie twarzy i jej masaż, który ma za zadanie pobudzić krążenie. Po takim przygotowaniu lekarz nakierowuje na twarz maszynę za pomocą której przepompowywany jest ciekły azot. Substancja ta ma -162 stopnie Celsjusza, dlatego podczas całego zabiegu temperatura twarzy monitorowana jest za pomocą laserów, a urządzenie cały czas przesuwa się z miejsca na miejsce w tak sposób, by zapobiec powstawaniu odmrożeń. Cały proces nie powinien wywoływać u pacjenta bólu, jednak na jego prośbę lekarz może zastosować częściowe znieczulenie, które pozwoli uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu przy zabiegu.
W przeciwieństwie do botoxu na efekty frotoxu nie trzeba czekać – twarz staje się wygładzona, a skóra promienna od razu po zabiegu. Frotox nie powoduje także paraliżu twarzy, utrudniającego ekspresję, co ma miejsce w przypadku botoksu, dzięki czemu po tym zabiegu nadal wyglądamy naturalnie.
Nie tylko na zmarszczki
Frotox jest jednak sposobem nie tylko na starzenie się skóry. Możemy wykonywać go również by zmniejszyć widoczność porów lub blizn, ogólnie poprawić wygląd cery, zmniejszyć obrzęki czy też złagodzić stany zapalne powstałe np. na skutek pospolitego trądziku lub trądziku różowatego.
0 komentarzy