Optyczne odmładzanie za pomocą botoksu staje się coraz bardziej popularne. Dzięki tej metodzie w szybki sposób możemy pozbyć się zmarszczek i bruzd, sprawiając, że skóra wydaje się młodsza o nawet kilkanaście lat. O tym zabiegu nadal krąży jednak wiele mitów powodujących strach i niepewność potencjalnych klientów. Jakie są najpopularniejsze kłamstwa na temat botoksu?
Mit 1: Po botoksie trzeba długo dochodzić do siebie
Filmy pokazują nam, że po zabiegu tego typu bohaterowie wręcz tygodniami dochodzą do siebie, tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Po zabiegu niemal natychmiast można wrócić do normalnego funkcjonowania. Należy jedynie przestrzegać kilku zasad, które szczegółowo wyjaśnia lekarz. Między innymi przez kilka dni po zabiegu nie należy rozmasowywać miejsc, w które wstrzykiwany był botoks, a w dniu zabiegu trzeba powstrzymać się od picia alkoholu i wysiłku fizycznego. Oprócz tego przez co najmniej 4 godziny po botoksie nie wolno się schylać ani leżeć.
Mit 2: Wstrzykiwanie botoksu boli
Wbrew obiegowej opinii zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny. Toksyna wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły, która nie powinna powodować bólu większego niż ugryzienie komara. Dla większego komfortu klienta przed zabiegiem stosuje się jednak dla pewności krem znieczulający.
Mit 3: Po zabiegu natychmiast widoczny jest efekt
Takie stwierdzenia niestety musimy włożyć między bajki. Pierwsze efekty widać dopiero kilka dni po zabiegu, a pełny efekt może być widoczny nawet po dwóch tygodniach. Dlatego po botoksie należy uzbroić się w cierpliwość i obserwować stopniowo zachodzące zmiany.
Mit 4: Botoks jest niebezpieczny i może skończyć się uszkodzeniem twarzy
Botoks jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych komplikacji, pod warunkiem, że wykonujemy go w zaufanym gabinecie medycyny estetycznej, a przeprowadza go doświadczony lekarz. Jeśli przy zabiegu użyta jest toksyna botulinowa pochodząca ze sprawdzonego źródła, a jej ilość dobrana jest przez lekarza, nie musimy obawiać się powikłań.
Mit 5: Toksyna botulinowa wpływa na czucie twarzy
Toksyna botulinowa używana przy tym zabiegu sprawia, że do mięśni nie przedostają się bodźce z zakończeń nerwowych, co powoduje, że stają się one rozluźnione, a skóra się wygładza. Toksyna ta nie wpływa jednak w żaden sposób na receptory czuciowe.
0 komentarzy