Włosy miękkie, gładkie, lśniące. Każda kobieta o takich marzy i zrobi naprawdę wiele, by uzyskać upragniony wygląd. Niestraszne są im godziny z olejkami i ręcznikami na głowach, dziwne zapachy kosmetyków czy szampony, które szczypią w oczy. My postanowiliśmy napisać dziś kilka słów o naturalnych składnikach, które skutecznie wpłyną na kondycję włosów. Jak je stosować?
Okazuje się, że niektóre z tych produktów, które na co dzień służą nam w kuchni lub znajdują się w naszej apteczce, mogą pomóc nam w uzyskaniu dobrej kondycji włosów. Tymczasem my nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że w przemyśle kosmetycznym są one wykorzystywane do produkcji kosmetyków, które mają wzmocnić i poprawić kondycję włosów. Jakie to składniki?
Szałwia
Nam kojarzy się głównie z pastylek do ssania przy bólu gardła, ewentualnie jako przyprawa lub susz, z którego przygotowuje się napar, stosowany w anginie. Tymczasem ma on również szerokie zastosowanie w kosmetyce, a dokładniej – w dbaniu o włosy. Płukanka z szałwii wpływa korzystnie na nie tylko na same włosy, ale również na skórę głowy. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Zaparzamy szałwię, a następnie studzimy napar. Gdy będzie już zimny, polewamy nim włosy, które wcześniej umyliśmy. Szałwia działa stymulująco na cebulki włosów. Pobudza je do wzrostu. Warto też wspomnieć o jej przeciwłupieżowym działaniu. Poza tym dzięki tej płukance skóra głowy nie będzie tak szybko się przetłuszczać. Po tej płukance włosy stają się mocniejsze, mniej wypadają i łatwiej się je układa.
Nabłyszczające żółtko
Do przygotowania tej maseczki na włosy nie potrzebujemy wiele – wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki, a tam na pewno znajdziemy odpowiednie składniki. Potrzebne będą nam jedynie dwa żółtka, dwie łyżki oliwy z oliwek i jedna łyżka miodu. Najpierw mieszamy ze sobą żółtka i oliwę z oliwek, a następnie dodajemy łyżkę miodu. Tak powstałą maseczkę nakładamy na całą długość włosów, pamiętając, by wmasować ją również w skórę głowy. Na głowę nakładamy foliówkę, zawijamy ręcznikiem i odczekujemy tak około godzinę. Po tym czasie możemy spłukać jajko z włosów i umyć głowę szamponem.
Ekstrakt z żeń szenia
Znamy go w wersji kapsułek, wpływających na witalność. Oprócz tego jest też bardzo częstym dodatkiem do kosmetyków. Działa antycellulitowo, regenerująco, a także pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Poza tym poprawia koloryt skóry i jej ukrwienie. A jak reagują na niego włosy? Rewelacyjnie, dlatego często dodaje się go do odżywek i masek. Przepis na skuteczny kosmetyk z żeń szeniem jest tu bardzo prosty – dodajemy 0,3 g wyciągu z korzenia żeń szenia do 100 ml maski i rozprowadzamy ją na włosach. To sprawi, że staną się one bardziej lśniące i gładkie. Poza tym mamy dobrą informację dla wszystkich posiadaczek burzy loków – żeń szeń sprawi, że spiralki będą dłużej zachowywały idealny kształt.
Zapewniamy, że codzienne dbanie o włosy wcale nie musi być kosztowne ani czasochłonne. Niejednokrotnie używamy przecież najróżniejszych olejków czy masek. Dlaczego więc nie mielibyśmy dodać do nich naturalnych składników? Jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni z efektów! Napiszcie nam w komentarzach, jak jeszcze w naturalny sposób dbacie o włosy. Jesteśmy bardzo ciekawi!
0 komentarzy