Czy golenie meszku na twarzy to rzeczywiście idealny sposób na uzyskanie nieskazitelnie gładkiej skóry? Jakie narzędzia są najlepsze dla początkujących? Przeczytaj nasz wpis i poznaj podstawowe informacje o tej metodzie.
Czym można golić twarz?
Pojawianie się delikatnych włosków na twarzy (np. w okolicy żuchwy czy skroni) jest naturalnym i powszechnie akceptowalnym zjawiskiem. Niektóre panie uważają jednak, że meszek pokrywający wybrane partie twarzy wygląda niekorzystnie. Decydują się więc na jego regularne usuwanie w domowym zaciszu, np. przy pomocy nożyka bądź trymera.
Wymienione narzędzia, czyli nożyk do golenia twarzy i trymer, są polecane początkującym. Pozwalają na sprawne usunięcie włosków oraz minimalizują ryzyko zacięcia. Jeśli masz za sobą dopiero kilka sesji golenia, nie sięgaj po skalpel chirurgiczny. To akcesorium jest przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów. Posługiwanie się nim wymaga naprawdę dużej precyzji, pewności i doświadczenia.
Efekty po usunięciu meszku
Jakich efektów można spodziewać się zaraz po usunięciu włosków? Partie twarzy, z których zniknął meszek, są przyjemne w dotyku. Skóra staje się nieskazitelnie gładka, a nałożony na nią podkład, bronzer czy rozświetlacz wygląda idealnie. W trakcie golenia twarzy nożykiem następuje też delikatne złuszczanie martwego naskórka. Cera może więc sprawiać wrażenie odświeżonej i oczyszczonej.
Korzyści wynikające z regularnego golenia twarzy odczują panie, których skóra jest zdrowa, normalna i nieskłonna do podrażnień. W przypadku kobiet zmagających się z wrażliwością, chorobami skóry (np. trądzikiem) lub których cera wymaga specjalnej pielęgnacji, ta metoda może okazać się zbyt agresywna. Jeśli więc chcesz ją przetestować, ale masz wątpliwości, najpierw skonsultuj się ze specjalistą.
Golić czy nie golić?
Zanim zdecydujesz się na wykonanie pierwszego zabiegu, zastanów się, czy naprawdę tego potrzebujesz. Przemyśl, czy golenie twarzy przy pomocy nożyka lub trymera jest dla Ciebie. Nie ulegaj trendom – podejmij decyzję samodzielnie i w zgodzie z samą sobą. Pozbywanie się meszku z twarzy jest zupełnie dobrowolne. To od Ciebie zależy, czy potraktujesz tę metodę wyłącznie jako ciekawostkę, czy włączysz ją do pielęgnacyjnej rutyny.
Jeśli zaczniesz golić twarz, pamiętaj, żeby robić to dopiero po wykonaniu demakijażu. Bądź dla siebie delikatna – unikaj mocnego dociskania nożyka. Obserwuj, jak zachowuje się skóra i odpowiedzialnie reaguj na ewentualne zmiany. Po goleniu nałóż na skórę ulubiony kosmetyk nawilżający oraz pozwól jej odpocząć. Pamiętaj o regularnym dezynfekowaniu i utrzymaniu w czystości narzędzia, z którego korzystasz.
0 komentarzy