Mugga 50 spray. Środek na komary z deet 50 - Extra Strong. Seria 2021

 • NEN_MUGGA
24,39 zł
Brutto
Ilość
VOUCHER 20 zł do Sheandher.pl

 

Bezpieczna transakcja - strona zabezpieczona certyfikatem SSL

 

Przesyłka realizowana w nawet 1-2 dni robocze

 

Bezproblemowe zwroty i wymiany

Opis

Mugga 50 spray na kleszcze, komary tropikalne i europejskie: 

Najnowsza wersja z 2021 roku.

 • Seria 2021
 • Długa data przydatności: 2026
 • Nowy aplikator i system dozowania: Mgiełka
 • Wygodna w aplikacji i nie zostawia tłustych śladów na skórze
 • Produkt  I gatunku w 100% oryginalny, gdyż kupujesz u oficjalnego autoryzowanego dystrybutora w Polsce.
 • Jest to repelent rejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dlatego oryginalność zarówno produktu finalnego jaki substancji czynnej muszą spełniać najwyższą jakość bezpieczeństwa jak i skuteczności.
 • Substancja czynna jest rekomendowana przez WHO ( Światową Organizację Zdrowia ) w profilaktyce przeciw Malarii, Denga, Zika czy chorobom odkleszczowym jak Borelioza, czy KZM
 • Mugga zawiera bezpieczne i skuteczne stężenia substancji czynnych.
 • Mugga powstała przy współpracy Instytutu Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. O jego skuteczności świadczy specjalne wyróżnienie Unii Europejskiej za skuteczność działania.

Najmocniejszy na Polskim rynku preparat na kleszcze, meszki i komary zarówno tropikalne jak i europejskie w wersji extra strong.

Przeznaczony dla osób wyjeżdżających w w rejony tropikalne, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia się jedną z groźnych chorób tropikalnych m.in. Malarią, Zika czy Denga. Repelent z deet do bezpośredniej aplikacji na odkryte części ciała i odzież. Wysoką skuteczność i długi czas działania osiągnięto poprzez zastosowanie aktywnej notyfikowanej przez Unię Europejską substancji czynnej deet 50 ( N,N-Diethyl-3-methylbenzamide 500g/L )

Mugga 50 deet jest łatwa w aplikacji i posiada przyjemny eukaliptusowy zapach oraz długi czas działania. Nie jest tłusta i idealnie sprawdza się zarówno w klimacie subtropikalnym, tropikalnym i umiarkowanym europejskim.

Komary nas nie omijają, a do tego ciągle musimy uważać na kleszcze. Dlaczego tak się dzieje, że niektórych gryzą częściej?

W świecie komarów krwiopicie leży po stronie samic - to one polują na nas. Teorii na temat tego, co nęci komary czy kleszcze jest wiele. „Słodka krew”, jasna karnacja, pot, a nawet dieta bogata w czosnek. Wszystkie te hipotezy przegrywają w zderzeniu z badaniami naukowymi. Musisz wiedzieć, że wszystkie gatunki komarów i kleszczy wykorzystują dwutlenek węgla jako detektor, który pomaga zlokalizować potencjalne źródło krwi. Nie jest to jeszcze odpowiedź, na pytanie, jak komary wybierają swoje ofiary. CO₂ wytwarzają przecież również inne zwierzęta, a ilość wydzielanego gazu nie różni się specjalnie między ludźmi. Innym ważnym wabikiem dla samic komarów jest kwas mlekowy, którego obecność jest znacznie bardziej charakterystyczna dla ludzi niż dla innych zwierząt. Ludzki kwas uzupełniają inne związki, takie jak amoniak, niektóre kwasy karboksylowe, aceton, sulkodon czy oktanol obecny w pocie, ale tym co sprawia, że niektórzy wydają się bardziej atrakcyjni dla komarów jest nasza mikroflora skóry. Mikroflora to nieszkodliwe bakterie i grzyby, które żyją na powierzchni naszej skóry, w porach i mieszkach włosowych. Kombinacja zapachów, które emitują te miokroorganizmy w postaci związków organicznych, jest kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy dla komara wydajemy się atrakcyjnym kąskiem czy nie. Skoro jesteśmy być może w gronie tych bardziej atrakcyjnych ofiar to czy możemy w jakiś sposób zamaskować naszą atrakcyjność - odpowiedź brzmi tak, a sposobem jest poniższa Mugga, która zakłóca pracę neuronów i receptorów umieszczonych na czułkach komara czy kleszcza, przez co owad traci chęci na posiłek.

Dla kogo zalecana jest Mugga 50 deet extra strong spray?

 • Osób które wyjeżdżają w regiony tropikalne i subtropikalne, gdzie występują bardzo groźne choroby m.in.: malaria, denga, zika, żółta febra
 • Ogrodników i osób pracujących na roli
 • Myśliwych i wędkarzy
 • Leśników i osób pracującym w lesie i w miejscach występowania dokuczliwych owadów
 • Służb mundurowych w szczególności żołnierzy
 • Młodzieży powyżej 18 roku, przebywających na koloniach,obozach i wyjazdach typu zielona szkoła
 • Biwakowiczom, miłośnikom pieszych, leśnych i górskich wędrówek, jak również rodzinom spędzającym wspólnie czas na powietrzu

Stosowanie Mugga 50 deet

Spryskać niewielką ilością preparatu skórę i odzież z odległości około 20 cm. Nie należy stosować środka deet 50 na podrażnioną skórę, skaleczenia albo otwarte rany. Unikać okolic oczu, ust i błony śluzowej, w przypadku kontaktu sprayu z oczami przemyć dużą ilością wody, jeśli spray miał kontakt uszkodzoną skórą, oczyścić ją wodą z mydłem. 

Nie powinno się stosować środka mugga spray 50 deet bezpośrednio na twarz – w celu ochrony skóry twarzy najpierw należy spryskać dłonie i samodzielnie rozprowadzić, omijając okolice oczu i ust. Nie rozpylać środka spray 50 deet w zamkniętym pomieszczeniu, produkt jest łatwopalny. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją stosowania umieszczoną na etykiecie. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Środka nie powinno aplikować się na przedmioty wykonane z plastiku, na tkaniny syntetyczne, jak również na malowane i lakierowane powierzchnie. W przypadku spożycia środek może wywołać wymioty. Jeśli zajdzie taka potrzeba, podczas konsultacji lekarskiej należy pokazać opakowanie środka na insekty.

Nie stosować poniżej 18 roku życia – jeśli zajdzie potrzeba zabezpieczenia skóry i ubrania dziecka poniżej 18 roku życia, użyć należy dedykowanego dla młodszych użytkowników specyfiku Mugga dla dzieci o niższym stężeniu, który można stosować już od drugiego roku życia, również dostępnego w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie.

Mugga 50 – niezwykły spray prosto od belgijskiej firmy Jaico

Produkty marki Mugga powstają w belgijskiej firmie Jaico RDP NV. Firma została założona 25 marca 1987 i od tamtego czasu innowacyjnie zajmuje się produkcją wysokiej klasy repelentów. Wielokrotnie repelenty Mugga zostały docenione zarówno przez zawodowych podróżników, jak i instytucje, które zajmują się ochroną zdrowia i życia. Firma Jaico intensywnie kooperuje z lekarzami, szpitalami i instytucjami państwowymi, jak również z entomologami, podróżnikami i ekspertami zajmującymi się krajami tropikalnymi. Firma stara się wraz z nimi stworzyć kompletny program produktów, dzięki którym ograniczone zostanie ryzyko zachorowania na niebezpieczne choroby przenoszone przez owady, zarówno w krajach klimatu tropikalnego i subtropikalnego, jak i umiarkowanego.

Obecny asortyment firmy Jaico został stworzony dzięki współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. Unia Europejska wyróżniła firmę za skuteczność jej działania, a wiele prestiżowych nagród międzynarodowych pozwala uznać produkty firmy Jaico, w tym Muggę 50 deet za jedne z najlepszych środków przeciwko dokuczliwym i niebezpiecznym owadom.

Do wyróżnień można zaliczyć m.in:

 • Honorowy Złoty Certyfikat TransTech - Montreal International na wystawie wynalazków w Kanadzie.
 • Złoty Medal w Genewie Invention Expo – na Międzynarodowej wystawie wynalazków w Szwajcarii.
 • l'Ecureuil Invention Expo Paris - Międzynarodowa wystawa wynalazków we Francji.
 • Interessent Cena opeV Invention Expo Wiedeń - Międzynarodowa wystawa wynalazków w Austrii.
 • Ighest wyróżnienie przez Generalny Bank Belgii Bruksela Eureka - Międzynarodowa wystawa wynalazków Bel

Szczegóły produktu

Tabela danych produktu:

Indeks produktu:
NEN_MUGGA
Pojemność
75
Gramatura
ml
Forma podania
spray

Komentarze (0)

Ostatnie opinie o Neness.pl

neness.pl Reviews with ekomi-pl.com