20 zł na zakupy w Sheandher.pl
20 zł na zakupy w Sheandher.pl
Wspieramy lekarzy w walce z koronawirusem i fundujemy bramę dezynfekcyjną!

Wspieramy lekarzy w walce z koronawirusem i fundujemy bramę dezynfekcyjną!

Autor: Ekspert - Kategorie : Aktualności
star
star
star
star
star

W Neness angażujemy się w walkę z pandemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2 od samego początku. Wspieramy akcję #zostańwdomu i zachęcamy naszych klientów do dbania o swoje zdrowie, a nawet udostępniliśmy w sprzedaży płyn antybakteryjny. Uznaliśmy jednak, że to ciągle za mało i zdecydowaliśmy się wspomóc produkcję bram dezynfekcyjnych, które pomogą lekarzom i pielęgniarkom w walce z wirusem!

Pomoc na pierwszej linii frontu

W tych trudnych czasach wiele zależy od lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego, który na co dzień zmaga się z pandemią oraz chorobą COVID-19. To ci dzielni ludzie walczą o nasze zdrowie i życie, będąc jednocześnie najbardziej narażonymi na działanie wirusa. Co gorsze nawet odpowiedni sprzęt medyczny, jak odzież ochronna zabezpieczająca przed bezpośrednim zakażeniem, nie zapewnia 100-procentowej ochrony, gdyż najczęściej do zakażenia wśród pracowników służby zdrowia dochodzi… podczas zdejmowania strojów zabezpieczających.

Chcąc pomóc personelowi medycznemu, od którego tak wiele dzisiaj zależy, Politechnika Śląska przy pomocy firmy WAAM, której założycielem jest absolwent uczelni, zdecydowała się wyprodukować dla szpitali zakaźnych bramy dezynfekcyjne. Są to urządzenia, które za sprawą specjalnych dysz potrafią odkazić strój zabezpieczający, dzięki czemu jego zdejmowanie będzie w pełni bezpieczne, a ryzyko zakażenia oraz rozprzestrzeniania koronawirusa - maksymalnie zminimalizowane.

W Polsce mamy ponad 90 placówek medycznych będących szpitalami zakaźnymi i każda z nich powinna otrzymać przynajmniej jedną bramę dezynfekcyjną, której produkcja kosztuje 28 tys. zł. By zebrać kwotę potrzebną na uruchomienie produkcji uruchomiona została zbiórka na portalu Zrzutka.pl, gdzie wszyscy możemy zaangażować się w projekt i pomóc chronić zdrowie lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy codziennie oddają się walce z chorobą. Pierwszym etapem zbiórki jest zebranie środków na produkcję 10 bram odkażających, które trafią do najbardziej potrzebujących szpitali zakaźnych. Następnie akcja zostanie rozszerzona, by wyposażyć w te specjalistyczne urządzenia wszystkie placówki, których pracownicy walczą z pandemią koronawirusa.

Wspieramy i angażujemy naszą społeczność

W Neness zdecydowaliśmy, że w tym trudnym dla nas czasie wszyscy musimy wznieść się na wyżyny i zaangażować w walkę z pandemią. Dlatego też uznaliśmy, że ufundujemy jedną z bram odkażających! Na tym jednak nie poprzestaniemy, gdyż wierzymy, że w naszej społeczności, w gronie fanów i klientów drzemie olbrzymia siła i potencjał. Chcemy to wykorzystać i zachęcić wszystkich do pomagania, do udziału w zbiórce, do polecania akcji swoim znajomym.

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu - montaż bramy ufundowanej przez Neness

W akcję zbierania środków dla Politechniki Śląskiej i firmy WAAM zaangażujemy znane osobistości internetowe, naszych partnerów biznesowych, oddanych fanów i klientów. Wiemy, że grupa, której przyświeca wspólny cel może dokonać niesamowitych rzeczy, więc wierzymy, że wspólnie zbudujemy bramy odkażające dla polskich szpitali!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zbiórce pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/bramydlaszpitali

Zaloguj się, aby ocenić ten produkt

Dodaj komentarz