Szczotkowanie na sucho – czy to działa?

utworzone przez | paź 30, 2017 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

Szczotkowanie na sucho to kolejny trend w pielęgnacji ciała, który staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet na całym świecie. Dlaczego tak wiele osób coraz częściej sięga po szczotki do masażu ciała? Jakie korzyści przynoszą tego typu zabiegi? Przeczytajcie!

 

Czym jest szczotkowanie ciała?

Szczotkowanie ciała to jedna z metod pielęgnacji ciała. Swoje korzenie ma w Azji, a szczególną popularnością cieszy się w Chinach i Indiach. Według medycyny chińskiej szczotkowanie ciała, oprócz efektów estetycznych, miało też pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie całego organizmu.

Kiedyś do tego zabiegu używano wysuszonych części roślin, na przykład traw, dziś w celu masażu ciała sięgamy po szczotki, najlepiej takie wykonane z naturalnego włosia.

 

Dlaczego warto szczotkować ciało?

Skóra jest największym organem człowieka, jednak często zapominamy, by również o nią zadbać nieco lepiej, niż myjąc ją i nakładając od czasu do czasu balsam do ciała. Zabieg szczotkowania na sucho nie trwa długo – zaledwie parę minut dziennie, jednak potrafi zdziałać cuda, zarówno jeżeli chodzi o wygląd naszego ciała, jak i jego kondycje.

Szczotkowanie na sucho pobudza do pracy układ limfatyczny, a co za tym idzie, pomaga usunąć z ciała toksyny. Co więcej, poprzez stymulację komórek poprawia się krążenie krwi.

 

fotolia.com, #122105764 | Autor: slantedframe

 

Ponadto szczotkowanie – jak każdy masaż naszego ciała – świetnie relaksuje i rozluźnia. Działa również na naszą skórę, usuwając martwy naskórek i wspomagając rozbijanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, szczotkowanie pomaga pozbyć się cellulitu.

Regularne szczotkowanie sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna, poprawia się jej ukrwienie i koloryt, a kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają.

 

Czym szczotkować ciało?

Do tego typu masażu najczęściej używa się szczotek drewnianych, wykonanych z włosia naturalnego. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę, by nie było ono zbyt twarde – nie chcemy podrażnić niepotrzebnie skóry. Przed kupnem szczotki upewnijmy się, że dobrze leży w dłoni. Do masażu trudno dostępnych miejsc, na przykład pleców, dobrze sprawdzi się szczotka na długiej rączce.

 

fotolia.com, #174414545 | Autor: Cyb Addison

 

Jak masować ciało?

Prawidłowa technika masażu ma kluczowe znaczenie podczas szczotkowania na sucho. Masaż powinno wykonywać się ruchami od dołu ku górze – zaczynamy więc od stóp i przesuwamy się w górne partie nóg. Podobnie masaż rąk zaczynamy od dłoni i stopniowo wędrujemy w stronę ramion.

Delikatne miejsca – na przykład dekolt i okolice biustu masujemy bardzo delikatnie, bo skórę w tych miejscach łatwo podrażnić. Uważajmy, by w trakcie masażu nie przyciskać szczotki zbyt mocno do skóry. Brzuch masujemy kolistymi ruchami od dołu w stronę serca.

Zabieg szczotkowania wykonujemy przed kąpielą lub prysznicem, a po umyciu smarujemy ciało nawilżającym balsamem lub ulubionym olejkiem.

 

Dermacol Aroma Ritual Balsam do Ciała Karaibski Sen Body Lotion /
15,90 zł

 

Pamiętajmy, że zabieg szczotkowania, podobnie jak inne zabiegi pielęgnacyjne, najlepsze efekty przynosi stosowany systematycznie, najlepiej codziennie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przygotowujemy skórę do zimy

Zima jest dla nas trudnym okresem. Chłód, śnieg, krótki dzień sprawiają, że brakuje nam energii i stajemy się bardziej podatni na infekcje oraz napady złego nastroju. Nie należy jednak zapominać, że...

Kosmetyki ze śluzem ślimaka – czy naprawdę działają?

Już od jakiegoś czasu w świecie kosmetyków głośno jest o azjatyckim sposobie pielęgnacji cery. Również na naszym blogu możecie przeczytać więcej na ten temat. Wraz z nią zapanowała także moda na...

Imbir – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Ze względu na właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, po imbir szczególnie chętnie sięgamy w okresie jesienno-zimowym. Z jego dobroczynnego działania możemy korzystać także...

Najlepsze olejki do kąpieli

Terapia olejkami do kąpieli od wieków stosowana jest w różnych częściach świata do poprawy kondycji nie tylko ducha, ale i ciała. Odpowiednio dobrany produkt zapachowy pomaga się zrelaksować,...

Serum, ampułka, esencja, booster – czym się różnią?

Jeszcze nie tak dawno temu do pielęgnacji cery wystarczał nam krem na dzień i na noc. Wraz ze wzrostem popularności azjatyckich kosmetyków na sklepowych półkach i w drogeriach internetowych zaczęły...