Kosmetyki z domowej spiżarni – pomysły na maski do twarzy

utworzone przez | cze 22, 2017 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

W czasach gdy nie mamy czasu nawet zjeść rano śniadania, trudno znaleźć wolną chwilę, by udać się na weekend do spa lub wygospodarować, chociaż kilka chwil na profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym. W takich momentach z pomocą przychodzi nam zawartość naszej lodówki i spiżarni – dzięki nim możemy w szybki i łatwy sposób zafundować sobie chwilę relaksu w domowym zaciszu, a nawet zorganizować spotkanie w damskim gronie. Oto nasze pomysły na domowe maski do twarzy, które umilą wolny wieczór.

 

Cera problematyczna

Na pewno większość z nas ma w kuchni na przykład kefir, płatki owsiane czy świeże owoce. Można z nich wyczarować kosmetyki, które nie tylko poprawią nasz wygląd, ale pomogą też w walce z problemami skórnymi.

Jeśli mamy problemy z rozszerzonymi porami możemy bardzo łatwo przygotować maseczkę z płatków owsianych, które zalewamy naparem z ziół – rumianku, bratka lub nagietka. Gdy płatki napęcznieją, nakładamy je na twarz, szyję i dekolt i zostawiamy na dwadzieścia minut. Podczas zmywania możemy wykonać płatkami delikatny masaż, który zastąpi peeling.

 

 

Miód i cynamon mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego będą idealnymi składnikami maseczek dla cery trądzikowej i z niedoskonałościami. Wystarczy dwie łyżeczki miodu wymieszać dokładnie z łyżeczką cynamonu i grubą warstwą nałożyć na twarz zwilżoną wodą. Spłukujemy ją po dziesięciu minutach i przemywamy skórę tonikiem.

 

Maseczki nawilżające i odżywiające

Kiedy nasza skóra potrzebuje odżywienia, na ratunek przychodzi nam rozgniecione widelcem awokado wymieszane z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego. Do masy możemy również dodać kilka kropel witaminy A. Maseczka ta bardzo dobrze odżywi skórę suchą i odwodnioną i nada jej miękkości.

Banana, który jest źródłem wielu witamin, również możemy wykorzystać, by zrobić maseczkę odżywiająca, która świetnie sprawdzi się przy cerze zmęczonej i z tendencją do łuszczenia. Wystarczy rozgnieciony owoc wymieszać z jednym żółtkiem i łyżeczką miodu. Następnie maseczkę nakładamy na twarz na dwadzieścia minut, a po tym czasie delikatnie zmywamy letnią wodą.

 

 

Cera naczynkowa

Cera z zaczerwienieniami i naczynkowa na pewno polubi się z maseczką ze zmielonego siemienia lnianego, zalanego wodą i ugotowanego na „papkę”. Po ostudzeniu na twarz nakładamy zwilżoną gazę i na nią siemię lniane. Pozostawiamy na dwadzieścia minut i ściągamy.

Nie jest tajemnicą, że olejek z płatków róży bardzo dobrze wpływa na skórę z problemami naczynkowymi. Z niego również możemy wykonać prostą domową maseczkę łagodzącą zaczerwienienia. Do łyżki serka homogenizowanego dodajemy dwie krople olejku i łyżeczkę miodu. Nakładamy na skórę na dziesięć minut i spłukujemy.

 

Oczyszczanie

Z zawartości lodówki wyczarować możemy również maseczki oczyszczające do każdego rodzaju cery.

Jedno jabłko zetrzeć na tarce i wymieszać z łyżeczką twarożku i łyżeczką oliwy z oliwek, a następnie nałożyć na twarz i pozostawić na piętnaście minut. Po tym czasie umyć twarz wodą lub płynem micelarnym. Nasza cera będzie oczyszczona i odświeżona, a zaczerwienienia mniej widoczne.

 

 

Najprostszą i wymagającą tylko jednego składnika będzie maseczka oczyszczająca skórę z białka kurzego, które ubijamy na pianę, nakładamy na twarz i pozostawiamy do zaschnięcia. Po tym czasie zmywamy. Nasza skóra będzie oczyszczona i napięta. Uważać na nią powinny tylko osoby z bardzo suchą skórą.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maseczki w płachcie – którą wybrać?

Niedawno pisaliśmy, o tym, jak Koreanki dbają o swoją skórę. Jednym z bardzo ważnych elementów dziesięciu kroków azjatyckiej pielęgnacji jest regularne stosowanie masek w płachcie. Dlaczego...

Żele, pianki, oleje, czyli czym myć twarz

Zastanawiałyście się kiedyś, czym różnią się od siebie wszystkie te produkty do mycia twarzy, które widzimy codziennie na sklepowych półkach? Czy pianka jest lepsza od oleju? Czy płyn micelarny może...

Dobieramy peeling do typu cery

Wszyscy znamy dobroczynne działanie peelingu. Ten prosty zabieg wyrównuje koloryt skóry, poprawia ukrwienie, złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę świeżą i promienną. Usuwa też nadmiar serum,...

Idealnie gładka skóra na lato – jakie błędy popełniasz podczas golenia?

W ciągu ostatnich kilku dni umieściliśmy na naszym blogu szereg wskazówek, dotyczących odpowiedniego dbania o zdrowie i urodę w sezonie letnim. Wspominaliśmy między innymi o tym, w jaki sposób...

Skąd się biorą zaskórniki i jak z nimi walczyć?

Zaskórniki są problemem nie tylko młodych osób, które mają skórę trądzikową lub tłustą. Mogą pojawić się w każdym wieku, nawet u tych, których cera jest zdrowa i nie ma żadnych skłonności do...