Perfumy Balenciaga

Balenciaga to jedna z najstarszych firm modowych. Została założona w 1955 roku przez projektanta Cristóbala Balenciagę w hiszpańskim mieście San Sebastian. Marka słynie głównie z produkcji ubrań, obuwia oraz akcesoriów, lecz także produktów kosmetycznych, takich jak perfumy. Głównym planem Cristóbala było stworzenie marki skrajnie luksusowej o nieprzeciętnie wysokiej jakości, do której dostęp mają jedynie osoby zamożne i pewne swoich wyborów. Perfumy są znacznie tańsze niż główne produkty tej firmy, dlatego stanowią świetny wstęp do świata Balenciagi.

Perfumy Balenciaga są przeznaczone dla mężczyzn oraz kobiet i mają precyzyjnie zaprojektowany bukiet zapachowy, który z pewnością każdy doceni. Dzięki zamknięciu perfum w designerskich flakonach marka Balenciaga stworzyła produkty doskonałe pod każdym względem – piękne z zewnątrz, cudowne wewnątrz. Klienci doceniają ich trwałość, a także nieszablonowe nuty, których na próżno szukać u innych producentów.

Główne zapachy Balenciaga

Firma Balenciaga słynie z doskonałego podziału swoich kosmetyków na poszczególne linie, co widać także po stworzonych zapachach. Linie perfum to Florabotanica, Rosabotanica, B. Balenciaga, B. Balenciaga Intense, B. Balenciaga Skin, Balenciaga Paris. Wszystkie mają zupełnie różne cechy, które przyciągają klientów swoim nietuzinkowym bukietem nut zapachowych i doskonałą trwałością. Warto poznać je wszystkie i wybrać zapach odpowiedni dla siebie.

Florabotanica różni się od produktów innych producentów już samym flakonem oraz opakowaniem zewnętrznym. Pudełko z atrakcyjnym motywem kwiatów jest niezwykle pociągające, gdyż łączy w sobie elegancką biel oraz intensywną czerwień i granat. Po otwarciu pudełka zobaczymy minimalistyczny, szklany flakon z kontrastującymi liniami w kolorze czerni i bieli. Zapach Florabotanica jest skomponowany przez Oliviera Polge’a oraz Jeana-Christophera Heraulta. Perfumy są kwiatowe z dodatkiem wetiweru i bursztynu. Rosabotanica z kolei to zapach zamknięty w pudełku podobnym do perfum Florabotanica, lecz motyw został umieszczony również na szklanym flakonie. Zapach jest skomponowany przez tych samych autorów i opisywany jako zaczarowana róża, rozświetlona kroplami cytrusów oraz białym drewnem.

Wszystkie perfumy Balenciaga są warte są uwagi

B. Balenciaga to zapach świeży, pobudzający i drzewny. Otwiera się zielonymi nutami konwalii, liśćmi fiołka oraz groszkiem, a także cedrem oraz irysem dzięki czemu sprawia wrażenie bardzo subtelnej propozycji skierowanej dla delikatnych kobiet. Jest przyjemnie otulający i charakteryzuje się niezwykle ciekawym flakonem przypominającym marmur. B. Balenciaga Intense to mocniejszy zapach, co widać między innymi po niezwykle eleganckiej buteleczce. Zapach jest drzewno-aromatyczny z zieloną herbatą, jagodą i soją.

B. Balenciaga Skin to zapach delikatny i zmysłowy, lecz przy tym także oryginalny. Otwiera się kwiatowymi nutami drzewnymi, zieloną herbatą oraz bardzo kobiecą konwalią, a także jedwabistą piwonią, która ujawnia pudrową esencję. Balenciaga Paris to szyprowo-kwiatowe perfumy o doskonałej projekcji, która przypomina słoneczną wiosnę i kwiatową bryzę.