Perfumy Amouage

Marka Amouage powstała na zlecenie Jego Wysokości Sułtana Omanu, Qaboosa. Założył ją członek królewskiej rodziny – Jego Wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said. Perfumy Amouage to arabskie receptury tworzone z dbałością o najdrobniejsze detale. Kolekcje bazują na egzotycznych składnikach, którymi są kadzidło i róża z Omanu oraz mirra. Marka kreuje zapachy tak, jak tworzy się dzieła sztuki. Każdy z nich został ukryty w równie nietuzinkowych, jak aromaty flakonach. Przykładem jest choćby edycja dla kobiet. Flakonom nadano kształt pałacu Ruwi Mosque w Muskacie. Męskie perfumy kryją się we flakonach imitujących tradycyjny omański sztylet.

Pierwsze perfumy Amouage zawitały na rynek w 1983 roku. Twórcą damskiej kompilacji zapachowej Amouage Gold Pour Femme jest Guy Robert. W zapachu wyraźnie wyczuwalne są akordy balsamiczne, kwiatowe i piżmowe. Dopełniają je nuty pudrowe i drzewne, tworząc aksamitną całość charakterystyczną dla arabskich perfum. Równie wartościowe pod kątem akordów zapachowych i wartości artystycznej są kolejne projekty Amouage. Pełne egzotycznych składników, zasługują na uwagę osób o wysokich wymaganiach względem perfum.

Perfumy niszowe Amouage

Niszowe produkty opowiadają historię. Są podróżą do najdalszych zakątków świata. Perfumy Amouage doskonale wpisują się w tę krótką, ale bardzo trafną definicję. Marka czerpie inspiracje z kultury Omanu i całego dalekiego Wschodu. Prawdziwym bestsellerem jest Amouage Memoir dla kobiet – ciepły korzenny, balsamiczny i delikatnie dymny zapach. Wzbogacony o nutę drzewną i skórzaną, jest prawdziwym dziełem sztuki perfumeryjnej. Pachnie kadzidłem i goździkiem tak, jak wiele innych perfum od Amouage.

Jeśli mowa o bestsellerach, warto podkreślić, że istnieją one również wśród wersji dla mężczyzn. Zielone, drzewne i aromatyczne Beach Hut pachnące miętą, bluszczem i wetiwerem to nie lada gratka dla koneserów perfum w oryginalnej odsłonie, tym bardziej że edycja ma w podstawie charakterystyczne dla orientalnych, a zwłaszcza arabskich perfum składniki, którymi są mirra i paczula. Każdy nowoczesny gentleman, który choć raz w życiu wypróbuje Beach Hut, nie będzie chciał z niego zrezygnować.

Najwyższa jakość perfum Amouage

Zapachy Amouage to synonim wyjątkowości, elegancji i luksusu. Marka perfum niszowych, obecnie mająca siedzibę w Londynie, gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów. Ciekawostką jest to, że perfumy komponowane w stolicy perfum – francuskim Grasse, poddawane są dwumiesięcznemu procesowi maceracji składników w wytwórni znajdującej się w Omanie. Dokładna kontrola i ręczne pakowanie to kolejne atuty, jakie warto podkreślić, przedstawiając perfumy Amouage.

Podsumowując, marka Amouage zapewnia klientom swoich kompozycji zapachowych przede wszystkim orientalne perfumy, bogate w składniki znamienne dla Dalekiego Wschodu. W ofercie znajduje się także wiele intrygujących zapachów kwiatowych i drzewnych. Przyprawowe, szyprowe i aromatyczne grupy zapachowe to kolejne, w których z łatwością można znaleźć coś specjalnego dla siebie. Amouage to także aldehydowe, zielone skórzane i wodne perfumy damskie i męskie.