Pozostałe produkty do higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej stanowi jeden z codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, stosowanych zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Prawidłowe szczotkowanie zębów nie tylko zapobiega rozwojowi próchnicy, lecz również stanów zapalnych przyzębia. Utrzymanie idealnie pięknego i białego uśmiechu wymaga stosowania różnych środków pielęgnacyjnych.

Przepraszam za niedogodności.

Ponownie wyszukaj to czego potrzebujesz

W kategorii Pozostałe kryją się wszelkie środki przeznaczone do higieny jamy ustnej, które nie mieszczą się w ramach past i szczoteczek do zębów, płynów do płukania ust czy produktów służących do wybielania. Nici dentystyczne wykonane są z wysokiej jakości, splecionych włókien nylonowych lub innych materiałów syntetycznych, jak polietylen czy teflon. Służą przede wszystkim do usuwania resztek pożywienia z przestrzeni międzyzębowych oraz płytki nazębnej, także z powierzchni zębów. Skutecznie zapobiegają chorobom zębów, w tym próchnicy i parodontozie. Bez nitkowania zębów, w szczelinach pomiędzy nimi, powstaje płytka nazębna i przebarwienia, które mogą prowadzić do zapalenia przyzębia oraz nieświeżego oddechu.

Jak stosować nici dentystyczne?

W celu skutecznej ochrony zębów przed próchnicą i bakteriami należy używać nici dentystycznej przynajmniej razy dziennie. Aby usunąć resztki jedzenia spomiędzy zębów, używaj nici bezpośrednio po posiłku. W ten sposób zapobiegasz mnożeniu się bakterii i gwarantujesz sobie świeży oddech i piękny uśmiech. Prawidłowy sposób posługiwania się nicią może wskazać lekarz dentysta lub higienistka stomatologiczna.

W celu czyszczenia zębów nicią dentystyczną potrzeba około 50-centymetrowego kawałka nici. Oplatamy ją wokół palców środkowych lub wskazujących obu dłoni, a kciukami wspomagamy prawidłowe wprowadzenie do przestrzeni międzyzębowych. Napiętą nić przesuwamy od linii dziąseł aż do górnej części zęba, miarowym ruchem od góry do dołu. Czynność należy powtórzyć na wszystkich zębach, zarówno z przedniej, jak i z tylnej strony, każdorazowo używając świeżego fragmentu nitki.

Dla osób noszących aparat ortodontyczny bądź most polecamy specjalne nici. Mogą być podzielone na trzy części. Sztywny koniec pomaga we wprowadzeniu nici pod elementy aparatu lub mostu. Część środkowa ma puszystą, pęczniejącą strukturę, dzięki czemu można oczyścić miejsca przy zamkach. Ostatni fragment to nic innego, jak klasyczna, woskowana nić, przy pomocy której skutecznie oczyścisz ciasne przestrzenie między zębami i miejsca poniżej linii dziąseł.

Rodzaje nici dentystycznych

Pomimo szerokiej gamy nici dentystycznych dostępnych na rynku, nie cieszą się one dużą popularnością. Dzieje się tak głównie dlatego, że zbyt ciasno ustawione zęby uniemożliwiają wprowadzenie nici bądź nitkowanie może być bolesne. Wszelkie problemy dotyczą albo nieodpowiedniej techniki albo źle dobranej nici. W sklepie internetowym neness.pl dostępnych jest wiele rodzajów nici dentystycznych, przeznaczonych do różnych potrzeb. Najbardziej popularnym wariantem jest zwykła, nylonowa nitka, która doskonale nadaje się do czyszczenia niewielkich przestrzeni międzyzębowych. Jeśli nie lubisz, kiedy nitka się strzępi, to zalecamy wybór produktów woskowanych. Dzięki pokryciu cienką warstwą wosku, można je łatwo wprowadzić pomiędzy wąskie szczeliny. Grubsze od standardowych nici są warianty pęczniejące, które, jak nazwa wskazuje, pęcznieją pod wpływem wilgoci w ustach. Można nimi dokładnie wyczyścić nawet spore przestrzenie między zębami.

Jeśli zależy Ci na pięknym, białym uśmiechu, to powinieneś wybrać nici wybielające. Są one nasączone substancjami, które pomagają usuwać osad nazębny i niewielkie przebarwienia, powstałe w wyniku palenia papierosów czy nadmiernego spożywania kawy i czarnej herbaty. Aby zapewnić zębom dodatkową ochronę przed próchnicą, warto kupić nici z fluorem, a dla ochrony przed namnażaniem się bakterii, odpowiednie będą nici antybakteryjne. Dla osób noszących aparaty ortodontyczne polecamy specjalne nici dentystyczne, przeznaczone do ich czyszczenia.

Dla kogo są nici dentystyczne?

Oprócz codziennego szczotkowania zębów równie ważny jest proces czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Więc odpowiedź na pytanie jest dość prosta. Nici dentystycznych powinien używać każdy, komu zależy na pięknym uśmiechu i zdrowych zębach przez całe życie. Kompleksowa higiena jamy ustnej to dobrze dobrana szczoteczka oraz pasta do zębów, płyn do płukania ust i nić dentystyczna.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się bogaty wybór profesjonalnych nici pochodzących od znanych producentów. Dental Floss - nić dentystyczna zwiększa objętość woskowania, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla dziąseł. Pozostawia przyjemny smak bergamotki i limonki. Wśród aktywnych składników tej nici wchodzą biosol, który ma działanie antybakteryjne oraz olejek eteryczny z kardamonu o właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych. Firma Splat ma również nici dentystyczne o smaku truskawki, kardamonu i mięty. Podczas użytkowania produkt zwiększa swoją objętość, co wpływa na skuteczność oczyszczania, nawet większych przestrzeni międzyzębowych.