Odżywki do rzęs

Makijaż odgrywa bardzo ważną rolę w życiu większości kobiet. Jednak by był on perfekcyjny, nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Stosujemy krem, serum oraz tonik do twarzy, a wszystko po to, by idealnie przygotować skórę do przyjęcia kosmetyków kolorowych. Jednak do pielęgnacji warto dołączyć również produkty, które zadbają o nasze rzęsy, a mianowicie odżywki do rzęs.

Odżywki do rzęs to produkty, które w dzisiejszych czasach stały się bardzo popularne. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie rzęs do naturalnego wzrostu oraz hamowanie ich wypadania. Dodatkowo nadają rzęsom połysk i doskonale sprawdzają się jako baza pod tusz. Często zdarza się, że odżywka do rzęs przedłuża trwałość tuszu i wzmacnia jego właściwości.

Regularność podczas stosowania odżywki do rzęs to podstawa

Każda zmiana naszego życia wymaga dyscypliny. Podobnie jest z odżywkami do rzęs. Zauważymy ich efekty, ale tylko wtedy, gdy będziemy je regularnie stosować. Taka sama zasada sprawdza się w przypadku kremów do twarzy, czy balsamów do ciała. Tylko systematyczność przyniesie oczekiwane efekty. Zazwyczaj odżywki do rzęs stosujemy dwa razy dziennie - rano i wieczorem, chyba że producent zaleci inaczej.

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że długie, gęste i naturalnie podkręcone rzęsy są zdecydowanie atrybutem kobiecości. Jednak musimy jednocześnie zdawać sobie sprawę, że codzienne nakładanie maskary na rzęsy w znacznym stopniu je obciąża i tym samym pogarsza ich kondycję. Z tego też względu warto sięgnąć po odżywki do rzęs, które wzmacniają naturalne rzęsy, poprawią ich wygląd, a także sprawią, że nowe rzęsy, które się pojawią będą zdecydowanie dłuższe, gęstsze, mocniejsze i odporniesze na wypadanie.

Co w swoim składzie zawierają odżywki do rzęs?

Każda skuteczna odżywka do rzęs powinna w swoim składzie zawierać keratynę jako naturalny budulec włosa, prowitaminę B5 i witaminę E, które doskonale odżywiają rzęsy oraz bimatoprost. Ten ostatni składnik, co ciekawe, jest lekiem dla osób chorych na jaskrę, jednak odkryto w nim również niesamowite właściwości powodujące nadmierny wzrost rzęs. Z większości odżywek mogą korzystać osoby z wrażliwą skórą wokół oczy i wadami wzroku oraz osoby noszące szkła kontaktowe i okulary. Jedynymi przeciwwskazaniami są okresy takie jak ciąża, karmienie piersią oraz przebyta chemioterapia. Oczywiście w przypadku jakiegokolwiek uczulenia należy przerwać stosowanie.

Bardzo popularna metodą upiększania w dzisiejszych czasach stał się zabieg przedłużania rzęs. Przynosi piękne efekty, pod warunkiem, że jest wykonany przez profesjonalistkę. Jednak polega on na doczepieniu do naturalnych włosów sztucznych rzęs w stosunku 1:1, 2:1 lub nawet dla uzyskania teatralnego efektu 3:1. Wszystko to sprawia, że nasze naturalne rzęsy są obciążone, więc po ściągnięciu sztucznych rzęs warto zastosować właśnie odżywkę.

Twoje rzęsy potrzebują czegoś więcej niż tusz, by były piękne i zalotne

Codzienny demakijaż również osłabia rzęsy. Niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę i rzadko poświęca im uwagę, oprócz codziennego stosowania maskary. Jednak nawet ona, jeśli mamy z natury cienkie, słabe i przerzedzone rzęsy, nie jest w stanie zdziałać cudów. Stąd też warto zainwestować w odżywkę do rzęs, a nie tylko zamaskowywać problem w postaci mocnego tuszowania, przyklejania sztucznych rzęs lub przedłużania naturalnych.

W naszej ofercie na Neness.pl znajdziesz odżywki do rzęs popularnych producentów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą one skuteczne i bezpiecznie w stosowaniu, gdyż zostały przetestowane i przebadane dermatologicznie. Stosując je regularnie zauważysz efekty w bardzo krótkim czasie. Posługiwanie się odżywkami jest bardzo proste, gdyż w większość z nich posiada bardzo wygodny w użyciu aplikator, podobny do tego stosowanego w eyelinerach, którym nakładamy preparat na linię rzęs, dzięki czemu trafia on bezpośrednio do mieszków włosowych i tym samym działa dogłębniej i zarazem skuteczniej. Bywają również odżywki do rzęs z aplikatorem w kształcie szczoteczki, którym posługujemy się identycznie jak w przypadku tuszu.