Perfumetki damskie inspirowane zapachami Narciso

Każdy, kto choć trochę interesuje się tematyką modową, wie, że to właśnie Narciso Rodriguez zaprojektował sukienkę, którą Michelle Obama założyła na pierwsze wystąpienie jako Pierwsza Dama. Uznana za ikonę doskonałego stylu sprawiła, że dzieła wychodzące z pracowni tego projektanta zyskały na prestiżu. Kolejne kolekcje prezentowane przez Narciso Rodrigueza stanowią wypadkową jego własnej wizji świata, ale też uporu w dążeniu do celu oraz wpływów jego korzeni.

Jego rodzina mieszka w Stanach Zjednoczonych, tam wychował się projektant, ale sam ma korzenie kubańskie, a jego rodzice dodatkowo pochodzą z Hiszpanii. To nie mogło nie mieć znaczenia w bezkompromisowych projektach Narciso Rodrigueza. Choć firma przeszła pewne problemy finansowe w 2006 roku, obecnie ma się świetnie, a Narciso zaskakuje nowymi interpretacjami klasycznych rozwiązań. Efektem tego podejścia jest również linia perfum i kosmetyków dla kobiet i dla mężczyzn. W sklepie Neness.pl dbamy o to, byś mogła wypróbować nowe, ale i kultowe już zapachy znanych twórców za rozsądną cenę.

Historia Narciso Rodrigueza

Narciso Rodriguez wywodzi się z rodziny o korzeniach kubańskich i hiszpańskich, jednak wychował się w Stanach Zjednoczonych, jako najstarsze dziecko swoich rodziców. Dzieciństwo i młodość spędził w Newark, w New Jersey. Następnie podjął naukę w New School w Nowym Jorku. Wybrał profil artystyczny, gdzie uczył się projektowania. Jego wybory nie do końca podobały się jego rodzicom. Liczyli raczej na “poważniejszą” ścieżkę kariery dla syna. Narciso miał jednak pomysł na siebie i nie ulegał presji otoczenia. Po zakończeniu nauki rozpoczął karierę jako niezależny projektant. Artystyczna i modowa atmosfera Nowego Jorku sprzyjała mu. Podjął współpracę między innymi z Anne Klein i Calvinem Kleinem. W 1997 roku postanowił otworzyć własną pracownię.

Jest to zatem stosunkowo młoda marka, która jednak doskonale odnajduje się w nowoczesnych trendach. Narciso wielokrotnie podkreślał, że najbardziej ceni sobie możliwość reinterpretowania klasyki i dostosowywania jej do nowoczesnych potrzeb. W 2006 roku firma przeszła dość poważny kryzys i straciła połowę udziałów. Kłopoty jednak udało się zażegnać, a Narciso odkupił swoje udziały. W 2008 roku to właśnie na sukienkę Narcisa z wiosennej kolekcji padł wybór Michelle Obamy na pierwsze wystąpienie po wybraniu Baracka na prezydenta. Cały świat zwrócił wówczas uwagę na prostą sukienkę w kolorze zgaszonego pomarańczu i jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Narcisiu, to właśnie wtedy mógł nadrobić braki. Projektant znów jest na fali i cieszy się licznymi wyróżnieniami ważnych organizacji międzynarodowych działających w branży modowej.

Kultowe zapachy Narciso Rodrigueza

Choć marka jest znana głównie z kreowania mody, która zachwyca nie tylko celebrytki, ale też przemawia do zwykłych kobiet, to jej zapachy również szybko zyskały popularność. Mają stanowić dopełnienie proponowanych przez dom mody strojów, ale też być trwałe i spełniać swoje zadanie bez zarzutu. Ich opakowania są stylowe i ponadczasowe. Z biegiem czasu w katalogu tej marki znalazło się wiele kompozycji trafiających w gusta osób o różnych upodobaniach i wymaganiach. Poza tym do oferty dołączyły także kosmetyki, takie jak mleczka do ciała, dezodoranty czy zapachy do włosów oraz żele pod prysznic. Nie brak też zestawów prezentowych łączących w sobie różne elementy kolekcji Narciso.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych kompozycji można znaleźć Narciso For Her o kwiatowym i szyprowym zapachu, a także Rouge skierowany bardziej na połączenie nut kwiatowych i orientalnych. Wszystkie kobiece zapachy od Narciso łączą podobne nuty serca, w których zawsze znajduje się piżmo. Inną cechą, która łączy zapachy sygnowane nazwiskiem Narciso Rodrigueza, są proste, sześcienne buteleczki. Mogłyby się wydawać zbyt proste, jak na zawartość, ale efekt ostateczny nadaje im jeszcze więcej blichtru.

Perfumetki damskie inspirowane zapachami Narciso w Neness.pl

Nie są to niestety najtańsze perfumy. Jakość i długotrwałość idą tu w parze z dość wysokimi cenami, dlatego czasem podjęcie decyzji o zakupie może być problematyczne. Tester w sklepie nie zawsze daje pełen obraz tego, jak sprawdzają się dane perfumy po kilku godzinach. Żeby uniknąć rozczarowań i zbędnych wydatków, warto wykorzystać perfumetki. To prosty i niezwykle tani sposób na to, żeby oswoić się i zaprzyjaźnić z danym zapachem, zanim podejmiemy decyzję o zakupie pełnowymiarowego flakonu. Perfumetki w Neness.pl wyróżnia atrakcyjna cena, stanowiąca ułamek ceny dużej buteleczki.

Jest to również świetne rozwiązanie w podróży, ale też na co dzień. Perfumetka nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można ją nosić ze sobą w torebce lub kosmetyczce podczas wyjazdów, ale też w pracy czy w szkole. Jej zalety docenią też osoby, które lubią różnorodność i często zmieniają zapachy, z których korzystają. Perfumetki w niskich cenach zachowują świetną jakość, a jednocześnie umożliwiają zebranie różnorodnej kolekcji perfum.