Perfumetki damskie inspirowane zapachami Mexx

Różnorodność, entuzjazm, ochrona środowiska; to tylko kilka słów kluczowych dla filozofii holenderskiej, stosunkowo młodej marki Mexx. To firma odzieżowa, która dodatkowo wzbogaciła swoją ofertę o linię perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się współczesną modą, zauważy, że ich produkty to nie jest przerost formy nad treścią. Ma być prosto, ale stylowo i elegancko. I przy zachowaniu pewnej swobody i radości z życia.

Przepraszam za niedogodności.

Ponownie wyszukaj to czego potrzebujesz

Co ciekawe, Mexx otrzymała swoją nazwę dopiero po 16 latach od rozpoczęcia działalności w 1970 roku. Doszło do tego po połączeniu dwóch odrębnych marek: Moustache (dla mężczyzn) i Emmanuelle (dla kobiet). Pierwsze litery tych nazw stworzyły początek nowej, a “XX” na końcu to symbol dwóch pocałunków. Ten ciekawy zabieg wiele mówi o marce i jej filozofii, ale też o samych jej ubraniach, oraz zapachach oferowanych w linii perfum.

Perfumy Mexx i ich historia

Bardzo często w historii różnych znanych marek perfumeryjnych bywało tak, że początkowo zajmowały się czymś zupełnie innym. Wiele francuskich domów mody zaczynało od tworzenia ubrań, a perfumy doszły do oferty po latach. Inni, tak jak Davidoff zajmowali się czymś zgoła odmiennym, takim jak produkcja cygar. To świadczy jedynie o tym, że niektórzy mają żyłkę do interesów i swoją pasję oraz wyjątkową filozofię potrafią sprzedać tysiącom ludzi na całym świecie. Nie inaczej było z marką Mexx. Jej założycielem jest Rattan Chadh - holenderski projektant hinduskiego pochodzenia. Mężczyzna długo zajmował się sprzedażą odzieży i akcesoriów dla kobiet, dla mężczyzn i dla dzieci. Połączenie dwóch marek po kilkunastu latach działania na rynku okazało się dla niego wiatrem w żagle. Dziś ubrania tej marki można kupić w aż 55 krajach.

Podobnie jak sama marka Mexx, jej perfumy nie mają być może jakiejś bardzo długiej tradycji, za to czerpią z nowoczesności pełnymi garściami. Główną inspiracją dla twórców Mexx jest energia wielkich miast. Żeby móc oddać ten klimat w zapachach sygnowanych tą marką, zatrudniono najlepszych perfumiarzy: Benoist Lapouza czy Nathalie Lorson. Choć oferta zapachów jest dość rozbudowana i zróżnicowana, to wszystkie łączą podobne cechy, takie jak młodzieńcza energia, wigor i świeżość.

Nie tylko ubrania i perfumy

Mexx to firma znana głównie z produkcji ubrań dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci, ale też z akcesoriów, takich jak choćby oprawki okularów korekcyjnych i słonecznych. Jakiś czas temu marka dołączyła do firm społecznie odpowiedzialnych, które przykładają dużą wagę do ochrony środowiska i zwierząt. Zrezygnowała na przykład z dostawy angorskiej wełny. To dobra wiadomość dla tych osób, które nie tylko chcą kupować markowe ubrania czy perfumy, ale też kładą nacisk na dobro ogółu. Poza tym Mexx podkreśla na każdym kroku optymizm, indywidualizm i pozytywne nastawienie do świata. Takim osobom dedykowane są kolejne udane kolekcje ubrań i kosmetyków.

Bo kosmetyki to kolejna ważna gałąź działalności marki Mexx. Poza perfumami w ofercie można znaleźć też mleczka nawilżające do ciała, wody po goleniu, ale i żele pod prysznic. Wszystkie o rześkich nutach zapachowych, dodające energii. Idealne dla młodych, energicznych i aktywnych fizycznie osób, które nad luksus cenią sobie prostotę i rozsądną cenę. Między innymi właśnie przystępna cena wyróżnia kosmetyki i linie kosmetyków marki Mexx. Nawet ich opakowania odpowiadają oczekiwaniom klientów.

Dlaczego warto wybrać perfumetki damskie inspirowane zapachami Mexx?

Choć perfumy marki Mexx nie należą do najdroższych, to wyróżnia je doskonała jakość. Poza tym kolekcję cechuje ogromna różnorodność, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego zapachu dla każdego, niezależnie od charakteru, oczekiwań czy okazji. To ważna zaleta, bo choć oferta kierowana jest głównie do młodych osób, to każda z nich ma własne oczekiwania i inne potrzeby. Dlatego w Mexx wśród zapachów damskich można znaleźć zarówno te na co dzień, jak i na specjalne okazje. Nie brak też propozycji dobrych nawet na siłownię, czy bardziej romantycznych kompozycji na randkę. Ich zaletą jest znaczna trwałość. Zapach nawet po wielu godzinach nie zniekształca się, pozostaje wyczuwalny. Każda woda perfumowana posiada też odpowiednio zaprojektowany flakon, który nawiązuje do tego, jakiej zawartości można się spodziewać.

Perfumetki damskie inspirowane zapachami Mexx to ciekawa alternatywa. Mają nieduże pojemności, dzięki czemu doskonale mieszczą się w torebce. Można je ze sobą zabrać do pracy lub szkoły i zawsze mieć pod ręką. Mniejsza pojemność to także atrakcyjna cena. Perfumetka okaże się też niezawodna wtedy, gdy nie do końca wiemy, czy dany zapach będzie nam odpowiadał na dłuższą metę. Wówczas z powodzeniem można kupić nawet kilka różnych zapachów jednej marki, żeby na spokojnie wypróbować je przez jakiś czas i podjąć decyzję o zakupie pełnowartościowego flakoniku. Perfumetki damskie inspirowane zapachami Mexx w sklepie Neness.pl to zawsze połączenie doskonałej jakości i świetnej ceny.