Perfumy Robert Piguet

Robert Piguet to francuska marka sygnowana nazwiskiem jej założyciela, czyli słynnego, paryskiego projektanta mody. O wysokiej jakości produktów proponowanych przez markę może świadczyć fakt, że Robert Piguet był mentorem dla takich sław jak Christian Dior i Hubert de Givenchy. Pozostałością po jego świetności są cenione do dziś perfumy. Ich klasyczne, eleganckie zapachy to efekt wieloletniego doświadczenia znamienitych perfumiarzy. Wyrafinowane, eleganckie, a jednocześnie pasujące na co dzień, trafiają w gust kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Przepraszam za niedogodności.

Ponownie wyszukaj to czego potrzebujesz

Pierwsze produkty Robert Piguet pojawiły się na rynku już w 1944 roku i szybko podbiły serca nie tylko zwykłych klientów, ale też ówczesnych gwiazd kina i estrady. Zapachem, który zapoczątkował historię marki były perfumy o nazwie Bandit. Fascynowała się nimi nawet sama Marlena Dietrich. Późniejsze perfumy zdobywały podobną popularność, a ich ponadczasowe nuty są uwielbiane do dziś. Ich bogate bukiety wyróżniają się złożonością i niezwykłą głębią.

Perfumy Robert Piguet - zapachy z charakterem

Nuty zapachowe wykorzystywane w perfumach marki Robert Piguet niezaprzeczalnie kojarzą się z dawnymi czasami. Ich charakter niejednokrotnie nawiązuje do klimatu Paryża z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Są szykowne, zmysłowe, a przez to sprawiają wrażenie idealnego uzupełnienia stylizacji vintage. Bez względu na okazję i strój, z jakim je połączymy, pozostają równie uwodzicielskie i intrygujące. Mocniejsze nuty mogą prowokować, a łagodniejsze podkreślać romantyczność.

Nietuzinkowe kompozycje zapachowe Robert Piguet tworzą bajeczną aurę, przenosząc do innych czasów i miejsc. Wśród wielu propozycji, każdy może znaleźć ten jedyny zapach, który perfekcyjnie wceluje w indywidualne oczekiwania. Skomplikowane bukiety są jednak ukryte w skromnych flakonach o prostym fasonie. Marka pragnie urzekać fantastycznymi zapachami, w kwestii buteleczek pozostając wierna stonowanej klasyce. Perfumy Robert Piguet są dostępne w podobnych wizualnie opakowaniach, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na ich etykiety.

Ponadczasowe kompozycje niebanalnych nut zapachowych

Luksusowe perfumy Robert Piguet to połączenie ponadczasowości i trwałości. Przede wszystkim jednak, sekret ich popularności tkwi w nieoczywistych zestawieniach. Odważne mieszanki nut korzenno-szyprowych w perfumach damskich zaskakiwały przez wiele lat. Dziś są jedną ze sztandarowych propozycji marki. Dodatki akordów kwiatowych i owocowych pozwoliły natomiast uzyskać łagodniejsze zapachy, które świetnie nadają się do użytku dziennego. Jedne z tych perfum, kwiatowe Fracas uwiodły samą Madonnę!

Poza wyrazistymi aromatami, Robert Piguet proponuje też lżejsze perfumy, które będą idealne na letnie, słoneczne dni. Zapachy bazujące na nutach owocowo-kwiatowych są tylko nieznacznie wzmocnione białym piżmem lub akordami ziołowymi. Do dziś ważnym składnikiem są zapachy drzewne i dymne, które nawiązują do początków marki. Nie brakuje też akcentów ambry, piżma, a nawet tytoniu.